Donald Trump se rozhodl podepsat stimulační balík v hodnotě 2,3 bilionů dolarů.
Donald Trump se rozhodl podepsat stimulační balík v hodnotě 2,3 bilionů dolarů.
Celá zpráva:
Americký prezident Donald Trump v neděli podepsal zákon o pandemickém balíku pomoci a výdajů ve výši 2,3 bilionu dolarů, který obnoví dávky v nezaměstnanosti milionům Američanů. Trump, který z funkce odchází 20. ledna po prohře v listopadových volbách, ve kterých byl zvolen prezidentem Joe Biden, ustoupil od své předchozí hrozby blokování zákona, který minulý týden schválil americký kongres. A to hned potom, co se dostal pod intenzivní tlak zákonodárců na obou stranách. Republikánský prezident požadoval, aby kongres změnil návrh zákona tak, aby zvětšil počet pomoci pro Američany bojujících v nouzi na 2 000 dolarů z původních 600 dolarů. Také snížil některé další výdaje. Balíček opatření ke zmírnění následků také rozšiřuje moratorium na vystěhování, které mělo vypršit 31. prosince, obnovuje podporu pro mzdy pro malé podniky, poskytuje finanční prostředky na pomoc při opětovném otevírání škol a pomoc v dopravním průmyslu a distribuci vakcín.
Investoři vydělali na:
Společnosti Ulta Beauty, Inc., jejíž akcie vzrostly během dnešního obchodního dne o 5,11 % (výkonnost za 5 let: +49,87 %). Společnost nabízí kosmetiku, vůně, výrobky pro péči o pokožku a vlasy a salónní služby. Ulta Beauty slouží zákazníkům po celých Spojených státech.
Makroanalýza a zprávy z ekonomiky:
Čína předběhne USA a stane se největší ekonomikou světa v roce 2028, o pět let dříve, než se dříve odhadovalo kvůli kontrastnímu zotavení obou zemí po pandemii, uvedl think-tank. Čínská centrální banka v neděli zveřejnila, že požádala platebního giganta země Ant Group Co Ltd, aby otřásla půjčkami a dalšími operacemi v oblasti spotřebitelského financování, což je nejnovější úder pro jejího zakladatele a kontrolujícího akcionáře Jacka Ma. Asijské akciové indexy uzavřely obchodní den následovně: CSI 300 + 0,44 %, Hang Seng -0,27 %, Nikkei 225 +0,74 %.
Británie a Evropská unie podepsaly obchodní dohodu o brexitu ve čtvrtek, přičemž zachovaly několik obchodních ustanovení pro obě strany a omezily rozsah narušení vyplývajících z rozdělení. Výrobci automobilů patřili k nejvyšším přírůstkům německého indexu, protože je tato země hlavním dodavatelem automobilů do Velké Británie. Evropské akciové indexy uzavřely obchodní den následovně: Eurostoxx 50 +0,91 %, CAC 40 +1,20 %, DAX +1,49 %.
Pokračující vývoj vakcín proti koronaviru také podpořil sentiment. Společnost Pfizer Inc. oznámila, že očekává dokončení distribuce 200 milionů dávek v Evropě do září. Ceny ropy klesaly, protože slabá poptávka a potenciální zvýšení výroby vyvážily účinky balíčku fiskální pomoci. Americké akciové indexy uzavřely obchodní den následovně: Dow Jones +0,68 %, S & P 500 +0,91 %, NASDAQ +0,74 %.
Přečtené: 685x
Kanadská centrální banka ponechala úrokové sazby na 5 %, zatímco investoři čekají na oznámení výsledků společnosti Meta.
Asijské akcie si po divokých pohybech dluhopisů oddechly. Šéfka Evropské centrální banky Christine Lagardeová se domnívá, že boj s inflací probíhá dobře.
Americké, ale i evropské akciové indexy po dosažení klíčové technické hranice rostou.
Asijské akcie rozšiřují ztráty kvůli geopolitickému riziku
Upozornění na rizika: Obchodování s měnami a s nástrojem "Contracts for Difference" (CFD) je značně spekulativní a vyznačuje se významným rizikem ztrát. Toto obchodování není vhodné pro všechny investory. Před zahájením obchodování se proto ujistěte, že těmto rizikům rozumíte.