Americké akcie se odrazily od minimálních hodnot, přičemž zisky podpořily velké technologické společnosti, protože investoři se smířili s rostoucími důkazy, že Federální rezervní systém zůstane restriktivní déle, než se původně očekávalo.
Americké akcie se odrazily od minimálních hodnot, přičemž zisky podpořily velké technologické společnosti, protože investoři se smířili s rostoucími důkazy, že Federální rezervní systém zůstane restriktivní déle, než se původně očekávalo.
Po pochmurném minulém týdnu investoři poukazují na to, že ekonomika zůstává silná navzdory vytrvalému zvyšování sazeb ze strany Fedu. Indexy S&P 500 a Nasdaq 100 zůstaly v pondělí v zelených číslech. Tyto zisky se však mírně snížily poté, co guvernér Fedu Philip Jefferson pevně stál na 2% inflačním cíli centrální banky. Výnos desetiletého amerického státního dluhopisu se pohyboval kolem 3,93 %. Dolarový index klesl. Únor přinesl mírné přecenění na trzích, uvedl pro agenturu Bloomberg vedoucí makrostrategie v BNP Paribas. V krátkodobém horizontu existuje riziko, že sazby zamíří výše nebo že akcie budou čelit riziku poklesu. Optimističtější výhled odhadů zisků mezitím pomáhá zmírnit obavy z přetrvávající inflace při zpomalení růstu. Podle Michaela Wilsona, hlavního stratéga pro americké akcie ve společnosti Morgan Stanley, se ti, kteří toto tržní riziko podstupují, dostanou do "býčí pasti". Obchodníci oceňují letošní vrchol amerických cen na 5,4 %, zatímco ještě před měsícem bylo stanoveno zhruba 5 %. Důvodem je především zvýšení preferovaného ukazatele inflace ze strany Fedu, které zmařilo naděje na změnu politiky.
Union Pacific Corporation, jejíž akcie během dnešního obchodního dne vzrostly o 9,35 % (pětiletá výkonnost: +58,9 %). Union Pacific Corporation je železniční dopravní společnost, která přepravuje různé komodity, včetně zemědělských, automobilových a chemických produktů.
Japonský index hlavních ekonomických ukazatelů, který se používá k měření ekonomického výhledu na několik měsíců dopředu na základě údajů, jako jsou nabídky práce a spotřebitelská nálada, byl v prosinci 2022 potvrzen na úrovni 97,2 bodu a po konečném čísle 97,7 bodu v listopadu. Jednalo se o nejnižší výsledek od prosince 2020, a to v souvislosti s rostoucími obavami z možné globální recese v důsledku zpřísňující kampaně hlavních centrálních bank a jejího dopadu na japonskou ekonomiku. Asijské akciové indexy uzavřely obchodní den takto: CSI 300 -0,42 %, Hang Seng -0,33 %, Nikkei 225 -0,11 %.
Index spotřebitelských očekávání v eurozóně v únoru 2023 mírně poklesl na 17,7 bodu z vzestupně revidovaných 17,8 bodu v předchozím měsíci. Jednalo se o nejnižší hodnotu od ledna 2021, což přispělo k náznakům zmírnění inflačních tlaků. Evropské akciové indexy uzavřely obchodní den takto: Eurostoxx 50 +1,66 %, CAC 40 +1,51 %, DAX +1,13 %.
Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, ukazatel nákladů na objednávky přijaté výrobci zboží, u něhož se očekává, že vydrží alespoň tři roky, v lednu 2023 meziměsíčně klesly o 4,5 %, nejvíce od dubna 2020. Čísla jsou srovnatelná s tržními prognózami, které předpokládaly 4% pokles. Americké akciové indexy uzavřely obchodní den takto: Dow Jones +0,22 %, S&P 500 +0,31 %, NASDAQ +0,63 %.
Přečtené: 271x
Kanadská centrální banka ponechala úrokové sazby na 5 %, zatímco investoři čekají na oznámení výsledků společnosti Meta.
Asijské akcie si po divokých pohybech dluhopisů oddechly. Šéfka Evropské centrální banky Christine Lagardeová se domnívá, že boj s inflací probíhá dobře.
Americké, ale i evropské akciové indexy po dosažení klíčové technické hranice rostou.
Asijské akcie rozšiřují ztráty kvůli geopolitickému riziku
Upozornění na rizika: Obchodování s měnami a s nástrojem "Contracts for Difference" (CFD) je značně spekulativní a vyznačuje se významným rizikem ztrát. Toto obchodování není vhodné pro všechny investory. Před zahájením obchodování se proto ujistěte, že těmto rizikům rozumíte.