Elon Musk uvedl, že Tesla pozastaví prodej automobilů za Bitcoiny.
Elon Musk uvedl, že Tesla pozastaví prodej automobilů za Bitcoiny.
Celá zpráva:
Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk zdvojnásobil svůj útok na energetické nároky Bitcoinu a označil nedávné trendy ve spotřebě za „šílené“. Musk zveřejnil na Twitteru graf z Cambridge univerzity, který ukazuje, že spotřeba elektřiny v souvislosti s Bitcoinem letos prudce vzrostla. Je to druhý den, co kritizuje těžbu kryptoměn za používání fosilních paliv po oznámení, že Tesla pozastaví prodeje automobilů za Bitcoiny. Změna jeho názoru na Bitcoin překvapila investory a způsobila pokles cen i ostatních kryptoměn. Bitcoin se na začátku obchodování v USA propadl o 10 % pod hranici 50 000 dolarů. „Bitcoin je také projevem hodnoty internetu, a proto je logické, že sociální média a kult celebrit mají a budou mít vliv na zvyšování poptávky,“ uvedl Stephen Kelso ze společnosti ITI Capital. Podle nedávné zprávy Citigroup těžba tokenu spotřebuje 66krát více elektřiny než na konci roku 2015. Muskovy tweety vyvolávají otázky o atraktivitě Bitcoinu jako investice v době, kdy institucionální firmy stále více hovoří o otázkách změny klimatu a životního prostředí. Rozhodnutí Elona Muska v únoru koupit 1,5 miliardy dolarů v Bitcoinech a plán jejich akceptace jako formy platby byly hlavním katalyzátorem růstu na tomto trhu.
Investoři vydělali na:
Společnosti Lam Research Corp., jejíž akcie vzrostly během dnešního obchodního dne o 4,85 % (výkonnost za posledních 5 let: +690,94 %). Důvodem prudkého růstu byl pozitivní sentiment na trhu, obzvláště v technologickém sektoru. Společnost Lam Research Corporation vyrábí, prodává a nabízí zařízení na zpracování polovodičů používané při výrobě integrovaných obvodů. Společnost Lam Research prodává své výrobky po celém světě.
Makro analýza a zprávy z ekonomiky:
Hyundai Motor Group, která zahrnuje automobilky Hyundai a Kia, plánuje do roku 2025 investovat 7,4 miliardy dolarů ve Spojených státech. Investice budou směřovat mimo jiné do výroby automobilů s elektrickým pohonem. Asijské akciové indexy uzavřely obchodní den následovně: CSI 300 -1,02 %, Hang Seng -1,81 %, Nikkei 225 -2,49 %.
Slovenský úřad jaderného dozoru vydal povolení k uvedení 3. bloku jaderné elektrárny Mochovce do provozu. Americká internetová společnost Google obdržela v Itálii pokutu 102 milionů eur za zneužívání svého dominantního postavení na trhu. Evropské akciové indexy uzavřely obchodní den následovně: Eurostoxx 50 +0,13 %, CAC 40 +0,14 %, DAX +0,33 %.
Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti v USA poklesl předcházející týden z 507 tisíc na 473 tisíc, což je větší pokles než očekávaných 490 tisíc žádostí. Index cen výrobců vzrostl v dubnu z 4,2 % na 6,2 %, což je nejvyšší hodnota od roku 2008. Americký internetový obchod Amazon plánuje ve Spojených státech a Kanadě přijmout 75 000 nových zaměstnanců. Firma dnes uvedla, že nábor se bude týkat pracovních míst v rozvážce zboží a ve skladech. McDonald's plánuje během následujících 3 měsíců zaměstnat 10 000 zaměstnanců. Americké akciové indexy uzavřely obchodní den následovně: Dow Jones +1,29 %, S & P 500 +1,22 %, NASDAQ +0,72 %.
Přečtené: 593x
Kanadská centrální banka ponechala úrokové sazby na 5 %, zatímco investoři čekají na oznámení výsledků společnosti Meta.
Asijské akcie si po divokých pohybech dluhopisů oddechly. Šéfka Evropské centrální banky Christine Lagardeová se domnívá, že boj s inflací probíhá dobře.
Americké, ale i evropské akciové indexy po dosažení klíčové technické hranice rostou.
Asijské akcie rozšiřují ztráty kvůli geopolitickému riziku
Upozornění na rizika: Obchodování s měnami a s nástrojem "Contracts for Difference" (CFD) je značně spekulativní a vyznačuje se významným rizikem ztrát. Toto obchodování není vhodné pro všechny investory. Před zahájením obchodování se proto ujistěte, že těmto rizikům rozumíte.